08.10.2021

Вадим Акпєров запропонував концепцію реформи ФК «Суми»

Голова фракції «Європейської солідарності» та комісії з питань бюджету Сумської міської ради Вадим Акпєров прокоментував виданню «Данкор» бачення концепції розвитку ФК «Суми» та його імплементації в міську інфраструктуру.  

«На погоджувальній раді сьогодні (вівторок, 05.10.21, – ред.) я запропонував меру такий варіант: ми готові реанімувати клуб в такому форматі: забрати «Барсу» (комунальне підприємство Сумської обласної ради, – ред.), яку зараз фінансує обласний бюджет, але там займається 96% дітей з Сум.  Додати туди «Авангард».  Якщо взяти її фінансування на місто, щоб діти росли, розвивалися, а потім поступово переходили в ФК «Суми», маючи з ним контракт. Але на це потрібно виділяти кошти.  Ми порахували, що на клуб піде мільйонів 15, на «Барсу» стільки ж.  Також потрібно вкласти в інфраструктуру.  Якщо місто може собі дозволити 30-40 млн грн на рік, тоді потрібно братися. Якщо депутати з інших фракцій візьмуть на себе відповідальність, ми також це підтримаємо. Давати ж гроші заробітчанам, – навіщо? Як це впливає на розвиток дитячого футболу? Потрібно зробити єдине КП, в якому буде менеджер-господарник і спортивний директор, як це робиться в усьому світі. А то нам спочатку обіцяли, що будуть спонсори, цього немає.  Виділили частина грошей, а решту потім обіцяли знайти. Не знайшли. У клубу зараз немає стратегії розвитку. Що запропонує мер, мені невідомо», – повідомив Вадим АКПЄРОВ. 

Нагадаємо, що в середу, 06.10.21 голова Асоціації футболу Сумщини Андрій ПРОХОРОВИЧ повідомив, що всі чутливі питання ФК «Суми» улагоджені, міськрадою клубу виділено додаткове фінансування.  Клуб очікують зміни в системі його управління та структури, є бачення створення футбольної академії, упорядкування  інфраструктури та залучення спонсорів. 

В свою чергу експрезидент ФК «Суми», заслужений юрист України Геннадій ДЕМ’ЯНЕНКО поінформував, що є концептуальне розуміння розвитку клубу, а головне – імплементація в нього дитячо-юнацького футболу та міської спортивної інфраструктури. Клуб потребує термінових рішень, які негайно призведуть до виправлення ситуації. 

Нагадаємо, що матч 13-го туру чемпіонату серед команд клубів Другої ліги ПФЛ України сезону 2021/22 між ФК «Вікторія» (Сумська область) та ФК «Суми» пройде в неділю, 10.10.21 на стадіоні «Вікторія», смт. Миколаївка Сумського району. Початок о 15:00.