09.07.2021

Сумський стадіон «Авангард» отримав 1-шу категорію УАФ

Сьогодні Українською асоціацією футболу оприлюднила список стадіонів, які станом на 09.07.2021 р. відповідають структурним критеріям категорій УАФ згідно з Положенням про категорії стадіонів Регламенту інфраструктури стадіонів та заходів безпеки проведення змагань з футболу.

До споруд, які відповідають структурним критеріям 1-ї категорії УАФ віднесено стадіон «Авангард» (м. Суми). Окрім нього на Сумщині цю категорію отримали ще три стадіони – «Альянс-Арена» (с. Байрак Роменського району), «Вікторія» (смт. Миколаївка Сумського району) та «Стадіон ім. В.Куца» (м. Тростянець). Стадіон «Ювілейний» (м. Суми) та «Нафтовик» (Охтирка) отримали 2-гу категорію.

Відповідно до вимог Регламенту інфраструктури стадіонів та заходів безпеки проведення змагань з футболу УАФ, системи УАФ з атестації футбольних клубів, стадіони поділяються на категорії, згідно з якими здійснюється допуск стадіону до матчів відповідного рівня. Класифікація футбольних стадіонів поділяється на наступні категорії:

категорія 1 – дозволено проведення матчів чемпіонатів серед команд клубів ПФЛ України другої ліги, молодіжних та юнацьких складів команд (U-19 та U-21) і Кубку України до стадії 1/8 фіналу.

категорія 2 – дозволено проведення матчів чемпіонатів серед команд клубів ПФЛ України першої ліги, Кубку України до стадії 1/4 фіналу.

категорія 3 – дозволено проведення матчів чемпіонату України серед команд клубів УПЛ, фінальні матчі Кубку та Суперкубку України, за узгодженням з ФІФА, УЄФА – офіційні міжнародні матчі.

категорія 4 – дозволено проведення будь-яких матчів під егідою УАФ, за узгодженням з ФІФА, УЄФА – офіційні міжнародні матчі.

Нагадаємо, що Сумська міська рада та ФК «Суми», в рамках професійної атестації команди наприкінці минулого року звернулися до комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань Української асоціації футболу щодо атестації (допуску) стадіону «Авангард» (м. Суми) до проведення змагань серед команд клубів ПФЛ України. В рамках першого етапу реконструкції стадіону «Авангард» в 2020 році улаштовано футбольне поле із штучним покриттям стандарту FIFA (виробництво Франція), легкоатлетичні доріжки та сектори (виробництво Швейцарія), придбано трибуни на 500 місць з лавами для запасних гравців. Восени минулого року ФК «Суми» розпочав проводити на ньому домашні матчі чемпіонату України з футболу серед аматорських команд 2020/21.