07.06.2021

Перемога «Сум» в принциповому матчі 

ФК «Суми» – «Вікторія» (Миколаївка) – 2:1 (0:1). Голи: Зрібняк, ‘64, Горбунов, ‘83 – Касьянов, ‘41. 17:00; 06.06.2021. Суми. Стадіон «Авангард». 1500 глядачів; поле 4 (шт.); +19С. Суддя: Хамходера Олександр (Харків). Попередження: Акімов, 32, Дугієнко, 54, Чеглов, 58, Шаврін, 69, Борисенко, 69, Приходько, 80, Радіонов (гол.тр.ВМ), 83, Зарубін, 84, Горбунов, 90, Левченко, 90+1, Мороз, 90+3.

Суми: Левченко, Курдас, Дугієнко, Мороз, Зрібняк (Б.Колесник, 90+3), Запорожець, Приходько, Ковалевський (Пилипенко, 77), Ганжа (Горбунов, 54), Чеглов (Танчик, 65), Шаврін©. Запасні: Захарчук, Зінов’єв, Зимовець. Головний тренер: Валерій Куценко.

Вікторія: Зарубін, Михайлюк, Яценко©, Чередниченко, Цапій, Касьянов, Гранкін (Передистий, 70), Лозовий (Борисенко, 67) (Шевченко, 90+4), Кузьмін (Черніков, 76), Аржанов (Корольчук, 76), Акімов (Єременко, 76). Запасний: Зінченко. Головний тренер: Артем Радіонов.

Хоча ці дві команди із Сумської області в регулярному чемпіонаті грали в різних групах, вони добре знайомі по обласних змаганнях і кадрових перетинах. Не треба пояснювати, чому цей матч був настільки принциповим – більшим навіть за суто турнірне значення.

Уже в першому таймі в центрі уваги опинився Касьянов: двічі намагався пробити сам (м’ячі «застрягали» в ногах суперників). А після його кутового всі шанси відкривати рахунок мав Михайлюк. 

Натомість, у сумчан їхній капітан Шаврін головою замикав подачу Ковалевського з правого флангу, але рикошет від газону зіграв не на його користь. Ще в одному моменті Ян подавав уже кутовий, але з підступним ударом «дев’ятки» господарів справився воротар Зарубін.

А от Вікторія багато уваги приділяла дальнім ударам. Один за одним, з різних позицій пробивали Кузьмін, Акімов, але найчастіше – Касьянов. Тож нема нічого дивного, що кількість все ж перейшла в якість. У боротьбі з Михайлюком Зрібняк зіграв рукою, за рішенням арбітра, було призначено штрафний і Артем Касьянов фірмовим ударом з лівої ноги запустив точно в дальній кут – 0:1 на 41-й хвилині. Вісім голів при шести асистах у 38-річного півзахисника.

У другому таймі були в гостей можливості закріпити перевагу, але, треба визнати, значно активніше грали ФК «Суми». Чудові моменти забити були в Ганжі, Чеглова, Горбунова, який вийшов на заміну. А зрівняти рахунок вдалося лівому захиснику Зрібняку. Отримавши поперечний пас від Приходька, Владислав дальнім ударом з правої ноги поцілив у дев’ятку. Затяжний стрибок Зарубіна не врятував Вікторію, голкіпер зміг лише зачепити м’яча кінчиками пальців – 1:1. Ось таким вийшов другий гол у чемпіонаті для Зрібняка.

Спроби гостей відігратися були, й досить небезпечні – один тільки Акімов двічі пробивав здалеку, а це грізна зброя «Вікторії». Але сумчанам вдалося забити такий бажаний другий м’яч. Із глибини правого флангу дав довгу передачу Курдас, а Дмитро Горбунов перекинув воротаря. М’яч відскочив від поперечини в поле, йшли нервові дискусії – з-за лінії чи ні, арбітр взяття воріт зарахував – 2:1. 

Перед візитом у Миколаївку ФК «Суми» мають перевагу в один гол, а «Вікторія» – козир у вигляді виїзного голу. Герой матчу – Дмитро Горбунов (ФК «Суми»). Здорово ввійшов у гру весняний новачок сумчан: міг зрівнювати рахунок, а в кінцівці забив переможний м’яч. 

Артур Валерко, інформагентство SportArena