07.12.2021

Можлива ліквідація ФК «Суми». Коментар експрезидента Геннадія Дем’яненка  

«Фінал ФК «Суми»?! З великою часткою ймовірності ми зараз спостерігаємо друге падіння футбольного клубу «Суми» (попередня команда у вигляді ПФК «Суми», – ред.). Цього разу вже муніципального. Можливо в грудні добігають його останні дні», – повідомив на своїй офіційній сторінці в Фейсбук експрезидент ФК «Суми», заслужений юрист України Геннадій ДЕМ’ЯНЕНКО.

«У мерії та депутатському корпусі є думка, що необхідно скористатися поглинанням першолігового «Альянсу» друголіговою «Вікторією». У назві цієї команди можливо з’явиться слово «Суми». Або в якості її назви чи населеного пункту, що вона представлятиме.  Хоча, як це пропустить УАФ, не зрозуміло. Під цю концепцію місто передасть фінансування, яке у 2022 році планувалося на ФК «Суми». Частково чи повністю – незабаром вирішать депутати. Вірне це рішення чи ні, втілиться воно у життя чи ні – покаже вже дуже швидке майбутнє. Єдине, що можна впевнено констатувати – міська влада не горить бажанням керувати футбольним клубом.  Та й поки що не виходить. Втім, як і в багатьох інших справах. Деякі скажуть, що вони «сплавляють» цей тягар так, як зробив це і я, передавши клуб місту. І чим вони гірші?! Можливо, це й так. Хоча маленький, але на мою користь є нюанс. Свій приватний футбольний клуб я передав міській громаді, а в даному випадку вже «народне добро» передається приватній структурі. Маленький, але суттєвий нюанс. Багато хто аплодуватиме цьому рішенню, інші категорично заперечать. Втім, хто мав рацію – розсудить майбутнє. Впевнений, не таке вже й далеке», – прокоментував Геннадій ДЕМ’ЯНЕНКО. 

Надалі, в посткоментарі ексфункціонером клубу приведено для прикладу історію із знищення муніципального стадіону в США. «Світова фінансова криза 2008 року призвела до того, що муніципалітет міста Понтіак штату Мічиган (США) не міг утримувати більше стадіон «Понтіак Сільвердоум». Будівництво стадіону в 70-х роках минулого століття коштувало 55,7 мільйона доларів США. На цьому стадіоні було встановлено рекорд відвідуваності спортивних змагань для критих спортивних арен — 93 173 особи і на ньому навіть встиг провести месу папа Іван Павло ІІ. У 2017 році влада штату Мічиган намагалась підірвати цей стадіон, але у них нічого не вийшло, повідомляє Daily Mail. Стадіон вистояв після кількох вибухів – 10 відсотків зарядів у ключових місцях не спрацювали через пошкодження електропроводки. За словами місцевих чиновників, стадіон був спроектований надто добре!».

«Чи скоряться ФК «Суми» та його вболівальники знищенню клубу?! Яка на нього чекає доля?! Незабаром побачимо…», – резюмував ексфунціонер ФК «Суми». 

На фото Daily Mail стадіон «Понтіак Сільвердоум»