02.06.2021

Капітан ФК «Суми» став кращим бомбардиром чемпіонату України

«Кривбас»-2 (Кривий Ріг) — ФК «Суми» — 2:4 (2:1). Голи: Гевлич, ‘2, Баштанник, ‘45 — Шаврін, ‘43 (пен.), ‘52, Мороз, ‘55, Чеглов, ‘83. 18:00; 29.05.2021. Кривий Ріг. Стадіон «Металург». 100 глядачів; поле 4 (шт.); +23С. Суддя: Дзюбас Єгор (Кривий Ріг). Попередження: Шевченко, 19, Тилінський, 24, Білий, 51, Ковалевський, 61, Ганжа, 66, Пилипенко, 68, Буряченко, 76, Зінов’єв, 76, Гвоздевич (тр.К2), 85, Гевлич, 86.

Кривбас-2: Жигалюк, Титаренко, Буряченко (Македонський, 87), Шевченко (Додатко, 71) (Шкель, 78), Швидкий, Білий, Баштанник, Гевлич, Стороженко (Рульов, 46; Куликов, 87), Тилінський, Козленко©. Запасні: Бондарєв, Приходько. Головний тренер: Сергій Мазур.

Суми: Левченко (Захарчук, 46), Зінов’єв (Зимовець, 90), Мороз, Дугієнко, Пилипенко, Приходько (Запорожець, 12), Курдас, Танчик (Ковалевський, 37), Ганжа (Горбунов, 69), Чеглов, Шаврін©. Запасних не залишилося. Головний тренер: Валерій Куценко.

Для сумської команди візит у Кривий Ріг був несподівано особливо важливим. Треба було обов’язково вигравати у молодої «двієчки» друголігового клубу, щоб не переживати щодо матчу конкурентів у Покровському. Втім, матч складався непросто, «Кривбас»-2 потріпав нерви претендентам на підвищення в класі, перш ніж «випустити» їх у чвертьфінал.

1:0 — Баштанник поборовся в центрі поля, Тарас Гевлич протягнув м’яча метрів 20-25 і з правої ноги поцілив у дальній кут вже на другій хвилині гри.

1:1 – суперники вдвох в’їхали в Чеглова, і Вадим Шаврін з пенальті розвів м’яч і воротаря по різних кутах.

2:1 – після подачі Білого з лівого флангу Баштанник Андрій встиг прийняти м’яча на голову й у падінні пробити лівою ногою з лінії воротарського майданчика, так «Кривбас»-2 повернув собі перевагу перед перервою.

2:2 – після кутового від Ганжі головою забив Вадим Шаврін.

2:3 – після ще одного кутового від правого прапорця Зінов’єв повернув м’яча на правий кут воротарського майданчика, звідки добре знайомий криворіжцям Євгеній Мороз розстріляв ворота.

2:4 – не розібралися між собою захисники, і спершу Горбунов розстрілював ворота, а потім на добиванні зіграв Максим Чеглов.

Герой матчу – Вадим Шаврін (ФК «Суми»). Лідер перегонів найвлучніших черговим дублем допоміг своїй команді здобути путівку в чвертьфінал – без цієї перемоги далі пройшов би «Скорук».

Капітан сумчан Вадим Шаврін став беззаперечним лідером серед бомбардирів чемпіонату (22 голи), півзахисники Ян Ковалевський (7) та Максим Ганжа (6) увійшли до п’ятірки кращих асистентів турніру.