23.11.2021

ФК «Суми» завершив перший етап чемпіонату Другої ліги

«Енергія» (Нова Каховка)  — «Суми» — 3:1. Голи: Гавриленко, 8-пен, Бондар, 62-пен, Терехов, 79 – Пилипенко, 28. Нереалізований пенальті: Гавриленко (Е), 86 – воротар. 13:00; 20.11.2021. Нова Каховка. Стадіон «Енергія». Суддя: Павло Плєшко (Кременчук).

Заключний домашній матч цієї осені «Енергія» проводила проти аутсайдера групи. Чесно кажучи, новокаховці давно заборгували вболівальник перемогу на власному полі, адже у 8 попередніх домашніх зустрічах «Енергія» лише двічі грала внічию. Що стосується сумчан, то на їх турнірний шлях взагалі важко дивитися. Останнього разу городяни вигравали ще 14 серпня і це було як раз у поєдинку з «Енергією» (3:0). Але після цього Суми набрали лише одне очко у 13 матчах і саме тому вже довгий час одноосібно замикають турнірну таблицю групи.

Господарі поля почали гру активно і вже на 7 хвилині заробили пенальті. Хименюк скористався помилкою центральних оборонців сумчан і втік на ворота. А коли Микола обігравав Фастова, голкіпер команди гостей підставив підніжку. Пенальті чітко виконав Андрій Гавриленко – 1:0. Втім розвинути успіх новокаховцям не вдалося. Гості час від часу вдавалися навіть до пресингу на половині поля «Енергії» і саме після одного з таких епізодів у середині тайму сумчанам вдалося зрівняти рахунок. Хтось із захисників «Енергії» невдало віддав м’яч назад, Артем Пилипенко встиг до м’яча першим і перекинув його через Дворника, який необачливо залишив ворота – 1:1.

З початком другого тайму господарі поля додали в активності і було зрозуміло, що рано чи пізно «Енергія» знайде свій шанс. Втім, вийти вперед новокаховцям допоміг суперник. Мілєсін намагався вибити м’яч з під ніг Розсохатого у власному карному майданчику і, на думку арбітра, порушив правила проти гравця «Енергії». Цього разу пенальті у складі господарів поля пробивав Владислав Бондар і також пробив влучно – 2:1.

Цей гол розкріпачив новокаховців і вони заграли ще гостріше. Згодом після пасу Розсохатого міг забивати Андрощук – м’яч влучив у поперечину. За кілька хвилин Федоров не зміг пробити майже в порожні ворота. Та все ж на 79 хвилині «Енергія» досягла свого. Після подачі з кута поля від Гавриленка, м’яч відлетів до Шовкового, а той зробив пас під удар Терехову. Ярослав пострілом з 16 метрів поклав м’яч у кут – 3:1.  Але і на цьому новокаховці не заспокоїлися. У швидкій атаці Бесараб увірвався до карного майданчику сумчан і Мороз підштовхнув Павла у спину. Арбітр матчу втретє призначив пенальті у ворота команди гостей. Але цього разу капітан «Енергії» схибив, пробивши по центру. Фастов встиг зреагувати на удар Гавриленка і відбив м’яч на кутовий.

Отже, вперше з 25 липня цього року новокаховці здобувають домашню перемогу і на зимову паузу підуть не нижче 13 місця. «Суми» зазнали 11 поразки поспіль і на 100 відсотків весняну частину чемпіонату розпочнуть у ролі аутсайдера групи Б (матч 20-го туру ФК «Суми» з МФК «Миколаїв» перенесено внаслідок спалаху захворювання Covid-19 в миколаївців, – ред.).

Man of the match – Вадим Розсохатий (Енергія). 26-річний півзахисник «Енергії» відіграв досить корисно. Саме Розсохатий заробив переломний пенальті, після реалізації якого шальки терезів схилилися у бік господарів поля. Непогано у Вадима виходило віддавати гострі передачі і не його провина, що партнери їх не довели до взяття воріт.