06.11.2020

ФК «Суми» розпочав процедуру атестації до ПФЛ України 

До ФК «Суми» надійшли листи з Асоціації аматорського футболу України та Української асоціації футболу з пропозицією розпочати процедуру атестації ФК «Суми» для отримання атестату на право участі у Всеукраїнських змаганнях з футболу серед команд клубів Професіональної футбольної ліги України.

УАФ визначено графік початку процедури атестації футбольних клубів сезону 2021/2022, згідно якому для клубів Другої ліги ПФЛ України дана процедура розпочнеться 11.11.2020р. 

Клуби, які виконають мінімальні вимоги УАФ відповідно до критеріїв, установлених в Регламенті з атестації футбольних клубів ПФЛ, одержать право брати участь в професіональних змаганнях з футболу. 

Відмітимо, що всі футбольні клуби ПФЛ в контексті проходження процедури атестації для отримання атестату на право участі у Всеукраїнських змаганнях з футболу, повинні дотримуватись регламенту, в якому визначено порядок проходження атестації всіх її учасників і зазначено мінімальні вимоги критеріїв атестації. 

Президент ФК «Суми», заслужений юрист України Геннадій Дем’яненко, – «Початок процедури атестації  до ПФЛ України – це переломний момент в поверненні професійного футболу в Суми. Ми чи не єдиний обласний центр в Україні, де немає професійної команди. Статус чемпіона області та послідуюча участь в чемпіонаті України з футболу серед аматорських команд надали ФК «Суми» право прийняти в ній участь. Ми невідкладно розпочинаємо консультації з мером Сум, новообраними фракціями та депутатами Сумської міськради щодо підтримки подальшої трансформації ФК «Суми» в професійний клуб. Цього моменту сумські вболівальники чекали два роки. Упевнений – влада нас підтримає». 

Нагадаємо, що професійний футбольний клуб «Суми» розпочав функціонування в Сумах в 2008 році. В квітні 2019 році органи правосуддя УАФ позбавили клуб професійного статусу, команда фактично припинила існування. 

Рестарт сумської команди розпочався в березні цього року, коли футбольний клуб «Суми» було створено на базі ФК «LS Group». 

Доповнимо, що футбольний клуб «Суми» не має жодного відношення до професійного футбольного клубу «Суми», це дві абсолютно різні юридичні особи за статусом та формою футбольної діяльності.