09.11.2021

Експрезидент ФК «Суми» Геннадій Дем’яненко прокоментував поразку сумчан

Експрезидент ФК «Суми», заслужений юрист України Геннадій Дем’яненко, – «Ще півроку тому ми вигравали у «Вікторії», «Тростянця» та «Полтави». Наразі це здається казкою. Маємо серію з дев’яти поразок. Це жах. Ще раз проконстатую – головний баласт команди директор. Його банальна некомпетентність чільна халепа клубу. Хлопці намагаються виграти декілька ігор поспіль. Відверто намагаються, забивають. Це добре видно. Проте існують об’єктивні речі. Тренує команду адміністратор без ліцензії, тренер-консультант з незрозумілим статусом, на лаві запасних два голкіпера та один польовий гравець. В команді було лише декілька сумських гравців, але й тих прибирають. Зокрема, Владислава Бабаніна. І таких питань безліч. Саме непрофесіональне керівництво клубом призводить до таких жахливих результатів».

Після вдалого виїзду до Миколаївки у минулому турі, «Яруд» приймав останню команду турнірної таблиці. Здавалося б фаворит у цій грі мав бути очевидним. Але попри вкрай невдалий виступ і серію у вісім поспіль поразок, «Суми» виглядали гідно у Маріуполі, давши справжній бій господарям поля, – йдеться в коментарі інформагентства SportArena.

Саме гості і відкрили рахунок у матчі на 11 хвилині. Саме цікаве, що за мить до цього Захарчук врятував городян від голу після удару Булгакова. А далі сумчани провели атаку правим флангом, Гриппа прийняв м’яч з навісу і віддав його під удар Пилипенку. Артем пострілом у кут переграв Кравцова – 0:1.

Господарі поля одразу додали в активності і у середині тайму заробили право на пробиття пенальті. Мочевінський з власної половини поля зробив довгу передачу на хід Данилу Літовченку, а той, ледь увірвавшись до карного майданчику, прокинув м’яча повз воротаря сумчан, змусивши Захарчука порушити правила. Удар з позначки результативно виконав Гліб Літюк – 1:1.

А наприкінці першого тайму маріупольцям вдалося вийти вперед. Після багатоходової комбінації Мочевінський зробив простріл у карний майданчик гостей, Сільченко не зміг винести м’яч і вийшла несподівана передача на Літюка. Гліб сповна скористався цим подарунком і з розвороту вдруге пробив Захарчука – 2:1. А ледь розпочався другий тайм, як Літюк зробив хет-трик. Найцікавіше, що вдруге Глібу асистував капітан «Яруда» Іван Мочевінський. Від дев’ятого номера маріупольців пройшов пас на хід і Літюк реалізував вихід віч-на-віч – 3:1.

Але і після цього «Яруд» ще певного часу контролював хід гри і мав кілька потенційних моментів відзначитися ще. Лише після екватору тайму гості зуміли перехопити ініціативу, почавши щось створювати у воріт маріупольців. В решті решт сумчанам вдалося відзначитися, але їх гол відбувся за кілька секунд до фінального свистку. Коверник пройшов правим флангом і зробив чудовий прострілив у воротарський майданчик «Яруда», а Артем Пилипенко у дотик відправив м’яч у сітку – 3:2.

Отже, маріупольці здобувають другу поспіль перемогу і закріплюються у середині турнірної таблиці. ФК «Суми» зазнає дев’ятої поспіль поразки, продовжуючи працювати на довгоочікувану перемогу у майбутньому.

Man of the match – Гліб Літюк («Яруд»). За підсумками матчів 17 туру 21-річний нападник Яруда увійшов до трійці кращих стрільців групи Б. Наразі на рахунку Літюка 11 забитих м’ячів. Якщо раніше Гліб відзначався здебільше одним голом за матч, то за останній час Літюку вдалося спочатку зробити дубль, а тепер і хет-трик.

«Яруд» (Маріуполь) – ФК «Суми» – 3:2 (2:1). Голи: Літюк, 26-пен, 39, 47 – Пилипенко, 11, 90+3. 14:00; 6.11.2021. Маріуполь. Стадіон НТБ «Маріуполь». Суддя: Владислав Бакулін (Нова Каховка).