07.10.2021

Експрезидент ФК «Суми» Геннадій Дем’яненко, – «Клуб потребує негайних змін»

На своїй офіційній сторінці в Фейсбук експрезидент ФК «Суми», заслужений юрист України Геннадій Дем‘яненко прокоментував поточний стан справ в клубі та засоби їх вирішення. 

«Як учасник заснування і становлення ФК «Суми» не можу не взяти участі в дискусії про нинішній стан його справ та засобах їх вирішення. На відміну від його нинішніх керівників, які лише шукають причини для пояснення цього жаху і ганьби, не буду міркувати про минуле і навіть теперішнє. Лише про майбутнє», – написав Геннадій Дем’яненко.

«По-перше. Очевидно, що чинний склад команди не порадує вболівальників грою, а керівників – результатом. Якщо негайно цього не виправити – нас чекає банальна «відбувайлівка» з жахливими результатами, як мінімум, до кінця першого кола, тобто до 27 листопада. По-друге. І це найголовніше. Відсутність в клубі концепції його розвитку. Про об’єднання футбольних шкіл, міської інфраструктури та клубу, створення академії, акценту на розвиток дитячо-юнацького футболу, формування складу на базі сумський хлопців говорять всі, але не в ФК «Суми».

По-третє. Давайте визнаємо чесно – нинішній керівник не зможе «перезапустити» клуб. Він не має професійної підготовки та досвіду для цього завдання. Та й потрібного «авторитету» і поваги в спортивних колах. І не лише. Ми його рекомендували, але свої помилки треба визнавати, нехай і не зовсім вчасно. По-четверте. Дуже чутливе питання – тренерський штаб.  Нинішній повинен гарантувати в чітко визначені терміни та умови виправлення ситуації. Якщо не зможе – вони також повинні піти.

П’яте. Про що багато говорять – фінансування. З такою грою і результатами абсолютно зрозуміле обурення уболівальників, фанатів, мера, депутатів, чиновників, всіх сумчан. Обурення зрозуміле.  Адже клуб фінансується з їх, по-суті кишені. Зрозуміло, якщо не будуть реалізовані перші чотири позиції – фінансування клубу припиниться. Це беззаперечний факт, який керівництво, тренера, адміністрація та гравці ФК «Суми» повинні, як мінімум усвідомити. І зрозуміти. І знати, що це обов’язково трапиться, якщо не зміниться їх ставлення і результат. Систему «освоєння» бюджетних коштів «для галочки» ніхто не потерпить.

Резюмую. Термінове прийняття рішень, які негайно призведуть до виправлення ситуації і команда заграє. Інакше … Відповідь, впевнений всім зрозуміла – клуб протягне максимум до кінця першого кола. Чекати часу більше немає! Суми – це ми!», – прокоментував експрезидент. 

Нагадаємо, що матч 13-го туру чемпіонату серед команд клубів Другої ліги ПФЛ України сезону 2021/22 між ФК «Вікторія» (Сумська область) та ФК «Суми» пройде в неділю, 10.10.21 на стадіоні «Вікторія», смт. Миколаївка Сумського району.